“Akaryakıt ve inşaat sektörüne hizmet veren Simge Ltd, yürüttüğü faaliyetlerde 'Sağlık, Emniyet, Çevre ve Kalite'' politikaları yaptığı işın ayrılmaz bir parçasıdır.”

Simge Ltd, ofislerinde, şantiyelerde ve tesislerde iş ortaklarını korumak için, kapsamlı bir Sağlık, Emniyet, Çevre ve Kalite politikası uygular. Yaptığı işin maliyeti ve zamanlaması ne kadar önemliyse Sağlık, Emniyet Çevre ve Kalite konularındaki sorumluluklarınada önem vermektedir. Simge Ltd. Çalışanları, Sağlık, Emniyet, Çevre ve Kalite konularında sorumluluk taşımakta ve aktif görev de bulunmaktadırlar.

Hedefimiz; yaşadığımız çevreye ve insana zarar vermeden, SEÇ-K anlayışını geliştirmek ve emniyetli iş ortamları sağlamaktır.

Hedefimizin gerçekleşmesi için; projelerimizin planlama ve inşaat aşamalarında çalışanlarımıza, tüm eğitimler verilir ve referans döküman desteğı sağlanmaktadır. Yönetimden en alt kademeye kadar, tüm çalışanlarımız bu hedefin gerçekleşmesi için gayret göstermektedir. Çalışanlarımız yaptıkları işte, yenilikçi, sorgulayıcı ve lider bir yapıyı oluşturmaktadır.

SEÇ-K politikamız genel olarak aşağıdaki konularda özetlenmektedir,

Çalışma yapılacak her yerde meydana gelebilecek her türlü riski önceden değerlendirip, Sağlık, Emniyet ve Çevre açısından gerekli ekipmanları hazır bulundurmak,

Doğal ve enerji kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmak,

Yapılan çalışmalarda yerel ve uluslararası kanunlar, mevzuatlar ve standartlara uymak,

Müşteri taleplerine ve müşteri teknik şartnamelerine tam uyum sağlamak,

Olayların ve kazaların tekrar oluşmasını önlemek amacıyla emniyetsiz durum, ucuz atlatılan kazalar dahil olmak üzere tüm olay ve kazalar ile ilgili raporlar hazırlamak,

Yapılan çalışmalarda, kaliteli ve sertifikalı malzemeler kullanmak,

Müşteri mennuniyetini birinci öncelik olarak görmek,